Inhalt
- Kakšno vlogo imajo digitalni prostori v mladinskem delu?
- Na kakšen način lahko implementiramo umetno inteligenco v naše delo?
- Ali lahko digitalne tehnologije podprejo kreativnost in inovativnost v mladinskem delu?
- Kako lahko izkoristimo digitalne transformacije organizacij za bolj vključujoče delovanje?
Če te zanimajo odgovori na ta vprašanja, je učni seznam predvajanja pred teboj pravi zate. Če si se nam pridružil na dogodku "NextGen mladinsko delo: kakšno vlogo bo v njem igrala tehnologija? si skozi okroglo mizo, delavnice in igrificirano raziskovanje digitalnih rešitev sooblikoval_a prihodnost mladinskega dela v dobi tehnološkega razvoja.
A brez skrbi, tudi, če ti ni uspelo - ti omenjeni seznam predvajanja predstavlja odlično izhodišče za samoraziskovanje in poglabljanje v temo "Digitalnih ustvarjalnih prostorov".
Omenjeni učni seznam predvajanja sestavljajo 4 aktivnosti:
- MLADIM in spoznavnaje celovitega sistema za spremljanje in podporo mladinskemu delu.
- APLIKACIJA Pika STOP in seznanjanje z mobilno aplikacijo, ki deluje kot knjižica iger, dinamik in aktivnosti.
- ORODJARNICA in drugi viri projekta Creative Digital Spaces (spletni priročniki in spletni tečaji).
- Priročnik Izobraževalni (PRE)SKOK NA SPLET, kot nalašč za vse, ki vas zanima, kako aktivirati, motivirati in obdržati skupino mladih prek spleta v daljšem časovnem obdobju.
O PROJEKTU Ustvarjalni digitalni prostori // Creative digital spaces:
Pandemija novega koronavirusa je povzročila, da so se prostori, v katerih bi se lahko mladi družili, aktivno ustvarjali in se družbeno udejstvovali, drastično skrčili, hkrati pa je razkrila tudi nepripravljenost številnih sektorjev, posebej tistih, ki temeljijo na druženju, za delovanje v digitalnem okolju.
Pet partnerskih organizacij, delujočih na področjih mladine in kulture, je v letu 2020 krčenje družabnih in ustvarjalnih prostorov močno občutilo. Skupno poslanstvo vseh petih organizacij je spodbujanje (umetniških) pobud mladih. Opažamo, da je z zaprtjem takšnih prostorov močno upadlo tudi število pobud. Tisti partnerji, ki smo svoje podporne dejavnosti prenesli v digitalno okolje nismo utrpeli tolikšne škode, kar je nakazalo potencial digitalnih prostorov.
Namen projekta Creative Digital Spaces je prispevati k višji družbeni participaciji mladih z razvojem ustvarjalnih digitalnih prostorov, ki bodo delovali na treh ravneh: druženje – skupnost – pobudništvo. V teh prostorih bodo mladi krepili svoje digitalne kompetence (definirane v DigComp) in kreativnost ter ustvarjali (umetniške) družbene pobude.
CILJI PROJEKTA so:
- Mladi se družijo v digitalnih prostorih in v njih uporabljajo orodja, s pomočjo katerih razvijajo ustvarjalnost, umetnost in pobudništvo.
- Mladi skozi procese mladinskega dela in ustvarjanja pridobivajo digitalne kompetence in kompetence za inovativnost.
- Skozi krepitev (digitalnega) sodelovanja med mladimi na mednarodni ravni se krepita evropska zavest in aktivno evropsko državljanstvo.
- Mladi s šibkim dostopom do digitalnih tehnologij in tisti s šibkim socialnim kapitalom (MZMP) izboljšajo svojo vključenost v družbo.
- Mladinski delavci in ostali »sopotniki mladih« pridobivajo kompetence ustvarjanja prostorov za mlade (fasilitacija, orodja, metode, odnos).
- Skozi medsektorsko povezovanje deležnikov se viša kakovost mladinskega dela.
- Sektorja kulture in mladinskega dela, ki sta v korona krizi močno prizadeta, se okrepita z uporabo digitalnih tehnologij in večanja zaposljivosti mladih na obeh področjih.
V sklopu projekta so bili razviti štirje INTELEKTUALNI REZULTATI:
- Orodjarna (toolbox) z uporabnimi digitalnimi orodji in nasveti za mlade pobudnike in ustvarjalce.
- Spletno izobraževanje in priročnik o vzpostavitvi ustvarjalnih digitalnih prostorov – za mladinske in kulturne delavce.
- Spletno izobraževanje in priročnik o ustvarjanju kakovostne digitalne izkušnje coachinga/mentorstva mladim družbenim pobudnikom (pretežno 1 na 1).
- Priročnik za lokalne skupnosti: povezovanje raznolikih deležnikov v lokalnem okolju za podporo mladinskim pobudam
Aktivitäten zu Fertigstellung
Schließe die folgenden Aktivitäten ab und erhalte Open Badge, um deinen Playlist- Fortschritt zu fördern
Inhalt
O ORODJU MLADIM:
Orodje MLADIM predstavlja celovit sistem za spremljanje in podporo mladinskemu delu, ki spremlja tako interne delovne procese na posameznih projektih, kot tudi lajša zahteve poročanja
Osredotoča se na:
- različne tipe organizacij mladinskega sektorja in
- ključna področja mladinskega dela, specifizirana v Zakonu o mladinskem delu.
Z enostavnim vnosom informacij in strukturiranim pregledom le-teh (glede na vodje organizacij, projektne sodelavce in mentorje) omogoča:
- sledenje delovnim nalog mladinskih delavcev in
- sledenje projektnim aktivnostim glede na specifične formate dejavnosti.
S svojo funkcionalnostjo prispeva k učinkovitemu upravljanju mladinskih projektov ter k dvigu ozaveščenosti o pomenu mladinskega dela.
O ORGANIZACIJI:
Mladinska mreža MaMa je nacionalna mrežna organizacija, ki združuje in zastopa organizacije, ki opravljajo dejavnosti mladinskih centrov v Sloveniji. Je nevladna organizacija, organizirana kot zasebni zavod. Mreža MaMa je bila kot neformalna mreža ustanovljena leta 2001 na pobudo mladinskih centrov in tako predstavlja odgovor na potrebe mladinskih centrov po povezovanju. Njen glavni namen je povezati mladinske centre in zastopati njihove interese v odnosu do vladnega sektorja, odločevalcev in drugih deležnikov. Redno sodeluje z lokalnimi in nacionalnimi deležniki, da bi oblikovala ukrepe in politike, ki bi izboljšali položaj mladih v družbi.
O PROJEKTU USTVARJALNI DIGITALNI PROSTORI:
Namen projekta "Creative Digital Spaces" je prispevati k višji družbeni participaciji mladih z razvojem ustvarjalnih digitalnih prostorov, ki bodo delovali na treh ravneh: druženje – skupnost – pobudništvo. V teh prostorih bodo mladi krepili svoje digitalne kompetence (definirane v “Digital competence framework”) in kreativnost ter ustvarjali (umetniške) družbene pobude. Erhalte einen Badge für diese Aktivität
Prejemnik te značke je spoznal orodje MLADIM, ki ga je v okviru projekta "Digitalna nova generacija organizacij – Digital NGO" izdelala organozacija Mreža MaMa.
Orodje MLADIM predstavlja celovit sistem za spremljanje in podporo mladinskemu delu, ki spremlja tako interne delovne procese na posameznih projektih, kot tudi lajša zahteve poročanja
Osredotoča se na:
- različne tipe organizacij mladinskega sektorja in
- ključna področja mladinskega dela, specifizirana v Zakonu o mladinskem delu.
Z enostavnim vnosom informacij in strukturiranim pregledom le-teh (glede na vodje organizacij, projektne sodelavce in mentorje) omogoča:
- sledenje delovnim nalog mladinskih delavcev in
- sledenje projektnim aktivnostim glede na specifične formate dejavnosti.
S svojo funkcionalnostjo prispeva k učinkovitemu upravljanju mladinskih projektov ter k dvigu ozaveščenosti o pomenu mladinskega dela.
Aufgaben
Nachweis verifiziert von: Einem Organisatoren der Aktivität
Na dogodku "NextGen mladinsko delo: kakšno vlogo bo v njem igrala tehnologija? poišči"Jernejo Šegatin ali Majo Hostnik in pridobi informacijo o treh funkcijah, ki jih ima orodje Mladim.
Če se dogodka nisi mogel_a udeležiti, ji lahko kontaktiraš individualno (kontakte najdeš tukaj).
Po kratki debati za pridobitev značke z nami deli svoje mnenje o orodju mladim:
- Kje vidiš njegovo najvišjo uporabno vrednost zase/svojo organizacijo/mladinski sektor?
- Kako bi lahko orodje MLADIM uporabil_a v praksi še jutri/letošnje šolsko leto?
- Bi vodjem projekta in orodja rad_a še kaj sporočila?