Conținut
- Kakšno vlogo imajo digitalni prostori v mladinskem delu?
- Na kakšen način lahko implementiramo umetno inteligenco v naše delo?
- Ali lahko digitalne tehnologije podprejo kreativnost in inovativnost v mladinskem delu?
- Kako lahko izkoristimo digitalne transformacije organizacij za bolj vključujoče delovanje?
Če te zanimajo odgovori na ta vprašanja, je učni seznam predvajanja pred teboj pravi zate. Če si se nam pridružil na dogodku "NextGen mladinsko delo: kakšno vlogo bo v njem igrala tehnologija? si skozi okroglo mizo, delavnice in igrificirano raziskovanje digitalnih rešitev sooblikoval_a prihodnost mladinskega dela v dobi tehnološkega razvoja.
A brez skrbi, tudi, če ti ni uspelo - ti omenjeni seznam predvajanja predstavlja odlično izhodišče za samoraziskovanje in poglabljanje v temo "Digitalnih ustvarjalnih prostorov".
Omenjeni učni seznam predvajanja sestavljajo 4 aktivnosti:
- MLADIM in spoznavnaje celovitega sistema za spremljanje in podporo mladinskemu delu.
- APLIKACIJA Pika STOP in seznanjanje z mobilno aplikacijo, ki deluje kot knjižica iger, dinamik in aktivnosti.
- ORODJARNICA in drugi viri projekta Creative Digital Spaces (spletni priročniki in spletni tečaji).
- Priročnik Izobraževalni (PRE)SKOK NA SPLET, kot nalašč za vse, ki vas zanima, kako aktivirati, motivirati in obdržati skupino mladih prek spleta v daljšem časovnem obdobju.
O PROJEKTU Ustvarjalni digitalni prostori // Creative digital spaces:
Pandemija novega koronavirusa je povzročila, da so se prostori, v katerih bi se lahko mladi družili, aktivno ustvarjali in se družbeno udejstvovali, drastično skrčili, hkrati pa je razkrila tudi nepripravljenost številnih sektorjev, posebej tistih, ki temeljijo na druženju, za delovanje v digitalnem okolju.
Pet partnerskih organizacij, delujočih na področjih mladine in kulture, je v letu 2020 krčenje družabnih in ustvarjalnih prostorov močno občutilo. Skupno poslanstvo vseh petih organizacij je spodbujanje (umetniških) pobud mladih. Opažamo, da je z zaprtjem takšnih prostorov močno upadlo tudi število pobud. Tisti partnerji, ki smo svoje podporne dejavnosti prenesli v digitalno okolje nismo utrpeli tolikšne škode, kar je nakazalo potencial digitalnih prostorov.
Namen projekta Creative Digital Spaces je prispevati k višji družbeni participaciji mladih z razvojem ustvarjalnih digitalnih prostorov, ki bodo delovali na treh ravneh: druženje – skupnost – pobudništvo. V teh prostorih bodo mladi krepili svoje digitalne kompetence (definirane v DigComp) in kreativnost ter ustvarjali (umetniške) družbene pobude.
CILJI PROJEKTA so:
- Mladi se družijo v digitalnih prostorih in v njih uporabljajo orodja, s pomočjo katerih razvijajo ustvarjalnost, umetnost in pobudništvo.
- Mladi skozi procese mladinskega dela in ustvarjanja pridobivajo digitalne kompetence in kompetence za inovativnost.
- Skozi krepitev (digitalnega) sodelovanja med mladimi na mednarodni ravni se krepita evropska zavest in aktivno evropsko državljanstvo.
- Mladi s šibkim dostopom do digitalnih tehnologij in tisti s šibkim socialnim kapitalom (MZMP) izboljšajo svojo vključenost v družbo.
- Mladinski delavci in ostali »sopotniki mladih« pridobivajo kompetence ustvarjanja prostorov za mlade (fasilitacija, orodja, metode, odnos).
- Skozi medsektorsko povezovanje deležnikov se viša kakovost mladinskega dela.
- Sektorja kulture in mladinskega dela, ki sta v korona krizi močno prizadeta, se okrepita z uporabo digitalnih tehnologij in večanja zaposljivosti mladih na obeh področjih.
V sklopu projekta so bili razviti štirje INTELEKTUALNI REZULTATI:
- Orodjarna (toolbox) z uporabnimi digitalnimi orodji in nasveti za mlade pobudnike in ustvarjalce.
- Spletno izobraževanje in priročnik o vzpostavitvi ustvarjalnih digitalnih prostorov – za mladinske in kulturne delavce.
- Spletno izobraževanje in priročnik o ustvarjanju kakovostne digitalne izkušnje coachinga/mentorstva mladim družbenim pobudnikom (pretežno 1 na 1).
- Priročnik za lokalne skupnosti: povezovanje raznolikih deležnikov v lokalnem okolju za podporo mladinskim pobudam
Activități de finalizat
Finalizează următoarele activități, câștigă insigne și vei vedea progresul playlistului tău actualizat
Conținut
O APLIKACIJI PIKA STOP:
Pika STOP je mobilna aplikacija, ki deluje kot knjižica iger, dinamik in aktivnosti. Uporabniki aplikacije si lahko posamezno dinamiko označijo tudi kot priljubljeno in do nje hitreje dostopajo.
V aplikaciji je trenutno preko 400 različnih metod, ki so razdeljene v 7 različnih kategorij.
Njena vsebina je v prvi vrsti namenjena mladinskim delavcem in prostovoljcem, vendar je uporabna in razširljiva tudi na druge ciljne skupine. Metode in dinamike, ki jih vsebuje aplikacija, je možno uporabiti na področjih:
- izobraževanja,
- usposabljanja,
- športa,
- vsekakor pa na vseh področjih dela z mladimi.
Aplikacijo lahko uporabljajo tudi učitelji in profesorji v izobraževanju, trenerji in moderatorji pri raznovrstnih usposabljanjih, prav tako tudi na področju športa, kot orodje za vključevanje mladih iz ranljivih ciljnih skupin.
O APLIKACIJI YOUTHAPP:
V okviru mednarodnega projekta You(th)APP pa razvijamo novo mobilno aplikacijo, ki bo prav tako dostopna brez mobilnega omrežja in bo uporabnikom omogočala, da na enostaven način uporabijo orodja, ki jim lahko olajšajo izvedbo aktivnosti. Ker je aplikacija v razvojni fazi bomo z vami delili načrtovane funkcionalnosti in zakaj smo se odločili ravno zanje.
O ORGANIZACIJI:
Poslanstvo Zavoda Nefiks je mladim in mladinskim organizacijam zagotavljati ustrezno strokovno podporo pri beleženju in evidentiranju neformalnega izobraževanja in učinkov mladinskega dela z namenom njegovega priznanja v širši družbi. Nadalje je namen zavoda mladim pomagati pri kariernem razvoju, zaposlovanju in aktivnem državljanstvu ter zagotavljati pomoč in podporo pri organizacijskem in drugem razvoju mladinskih in nevladnih organizacij.
O PROJEKTU USTVARJALNI DIGITALNI PROSTORI:
Namen projekta "Creative Digital Spaces" je prispevati k višji družbeni participaciji mladih z razvojem ustvarjalnih digitalnih prostorov, ki bodo delovali na treh ravneh: druženje – skupnost – pobudništvo. V teh prostorih bodo mladi krepili svoje digitalne kompetence (definirane v “Digital competence framework”) in kreativnost ter ustvarjali (umetniške) družbene pobude. Obțineți insigna de activitate
Prejemnik te značke je spoznal aplikacijo Pika STOP, ki je nastala kot sad mladinskega projekta Akademija prostovoljstva pod okriljem Zavoda Nefiks.
Njena vsebina je v prvi vrsti namenjena mladinskim delavcem in prostovoljcem, vendar je uporabna in razširljiva tudi na druge ciljne skupine, npr. izvajalce timbildingov NVO, ki jih usposabljamo v okviru Stičišča Središče, učiteljem, in vsem, ki vodijo različne skupine.
Metode in dinamike, ki jih vsebuje aplikacija, je možno uporabiti na področjih izobraževanja, usposabljanja, športa, vsekakor pa na vseh področjih dela z mladimi.
Aplikacijo lahko uporabljajo tudi učitelji in profesorji v izobraževanju, trenerji in moderatorji pri raznovrstnih usposabljanjih, prav tako tudi na področju športa, kot orodje za vključevanje mladih iz ranljivih ciljnih skupin.
Tasks
Evidence verified by: un organizator al activității
Za prejem te značke imaš izbiro:
- Stestiraj aplikacijo Pika STOP (na svoj mobilni telefon si jo lahko naložiš tukaj) in najdi metodo, ki ti bo pri tvojem delu prišla prav ALI
- Podaj povratno informacijo na aplikacijo You(th)APP. Ker je aplikacija v razvojni fazi najdi predstavnika Zavoda Nefiks in prosi, da ti predstavi njene funkcionalnosti. Če se nisi udeležil_a dogodka "NextGen mladinsko delo: kakšno vlogo bo v njem igrala tehnologija?" jih lahko kontaktiraš individualno (njihove kontakte najdeš tukaj).